Války ve jménu Boha

"Když je Bůh tak mírumilovný, proč přihlíží válkám ve jeho jménu?"

Po staletí trvají války v Božím jménu.

Křižáci bojují proti muslímům, muslimové proti hinduismům, hinduisté proti křesťanům, protestanti proti katolíkům a mohla bych pokračovat dál ... Všichni jsou přesvědčeni o tom, že to Bůh po nich chce.

Ježíš řekl:  Skutečně se bude tak dít, protože lidé si budou myslet, že válkou Boha poctí. Ale ve skutečnosti se tak děje jen proto, že Boha ve svém životě nepoznali a nepoznali ani Ježíše.

(přesné znění verše najdete v  Bibli, Jan 16:2-3)

Zabíjení ve jménu Boha je následek toho, že lidé ve skutečnosti Boha nebo Boží vůli prostě nepoznali. Jsou pouze příslušníky masového náboženství. Takovéto náboženství nabízí sice víru v Boha, ale už nenabízí osobní vztah s Bohem.

Bůh není členem žádného náboženství, i když si to všichni myslí. Pro muslimy je Bůh muslim. Pro katolíky,katolík. Pro protestanty, protestant.

Jenže Ježíš se nenechá natlačit do lidské náboženské škatulky. Jeho slova platí pro všechny stejně.

Mnozí lidé se skrývají za náboženství, aby mohli vést války ve jménu Boha. Ale skutečná víra v Boha za válkami nestojí. Stojí za tím pouhá  lidská pýcha, nenávist a touha po moci. Náboženství je jen výmluvou a zástěrkou, za kterou se schovávají lidé, kteří zlo páchají - tvrdí, že to chce Bůh.

Zlo zůstává zlem. I když se války ve jménu Boha budou vést dál. Bůh jednou stejně ukáže, kdo mu skutečně patřil a kdo víru v Boha pouze zneužíval.

(inspirace: NAROVINU - RADEK VRANČA)