Samota

Slovo samota ve všeobecném mínění se názorově rozděluje na několik cest. Někteří vidí samotu jako chvíli ticha, klidu, míru a odpočinutí od každodenního shonu.                                                

Nebo je to čas pro koncentraci a soustředění myšlenek směřované k výkonu, kdy člověk nepřebírá cizí názory a může se věnovat jen sám sobě.

Samota může být i pomyslná zeď mezi lidmi a člověkem, který brání sám sebe před zraněním.

Ale mnoho lidí vidí samotu jako něco nedobrého. Něco v čem se zdržuje trápení, smutek a deprese.

Průzkum:

Jirka: Ticho, klid a mír v hájence uprostřed temného lesa.

Máša: Tma, ticho, zima a strach.

Ivan: Zůstat sám se svými myšlenkami je jako mučící nástroj.

Pavel: Člověk je tvor společenský, a proto je pro něj samota nepřirozená a vede k trápení. Člověk může mít miliony na kontě, ale když nemá přátele a rodinu, nemůže být šťastným.

Táňa: Samota je dobrá, ale osamění zlé.

Tomáš: Jeden kněz, který byl v padesátých letech vězněn na Mírově psal, že věřící snášeli samotku lépe. A napsal, že: „Samota je víno silných.“

Zdeňka: Vím, co je samota (zažila jsem to), je to poznání sebe samého, uspořádání se, hledání cesty, poznání Boha a pak už nikdy nejsi sám. :o))

Ježíš přišel s dobrou zprávou?

Bůh říká: Pro člověka není dobré, aby byl sám. V tomto světě nikdo z nás nežije sám pro sebe. Neboj se, vždyť já jsem s tebou. Nikdy tě neopustím a nikdy se tě nezřeknu.

Tohle je super zpráva.

I ti co si myslí, že jsou opuštění nebo samotní, ve skutečnosti nikdy samotní být nemůžou.  Protože Bůh je tu pro tebe a chce být s tebou.

Samota už pro nás nemusí být pouhým strašákem.

Ježíš často chodil po opuštěných místech, aby byl sám. Ne proto, aby tam chytnul depku a utápěl se v sebelítosti, že ho nikdo nemá rád. Ale protože věděl, že tam bude mít klídek a bude se moc bavit a přijímat lásku od svého nebeského Táty (Boha).  I ty dnes můžeš udělat to samé. Pokud jsi sám, tak věř, že nikdy nejsi sám. Vždycky, když budeš chtít, bude Bůh s Tebou!

Lucie