Využij potenciálu, který ti dal Bůh!!!


Rád bych se pokusil několika větami shrnout to, o čem jsme si povídali na mládeži. Dlouho mi vrtalo hlavou, co mají dnešní mladí společného, v prvé řadě je to promrhaný potenciál. Ať už si za svou situaci můžou lidi sami, nebo jsou okolnostmi tohoto světa lidi k tomu dotlačený. Můžeme vidět, že většina lidí pouze přežívá a nic pozitivního po jejich období života na Zemi nezůstává. 

Bůh stvořil člověka k "obrazu" svému. Dal mu jedinečnost a schopnost tvořit. Proto jsme každý originální a máme schopnost vytvářet z "ničeho" "něco". Tato schopnost byla výsada Boha, až do té doby, než stvořil člověka. Trochu polemizuji nad tím, zda právě toto nepřimělo ďábla k tomu, aby člověka zkazil. Možná že byl ďábel jako "lucifer" jedinečný mezi duchovními bytostmi, ale zřejmě nebyl tak úplně k obrazu Božímu a proto neměl schopnost něco "stvořit". A možná že ze vzteku či žárlivosti obrátil to, co sám nemohl dostat proti lidem samým. Asi tušil, že to je jediný způsob, jak Bohu uškodit. Vzít něco co dal lidem a obrátit to proti nim. Bůh určitě nezamýšlel se svými dary to, aby si lidé vzájemně škodili a vynalézali nové a lepší zbraně aby byla zkáza co největší. Určitě Bůh nevymyslel kapitalismus, který je založený na okrádání lidí, ani jinou politickou ideologii. Bůh je Bohem lásky, proto v tom co působí hřích a smrt bude asi těžko Boží ruka! 

Tahle společnost zapomíná na to dobré a tíhne k tomu zlému, nemá smysl tady teď vypisovat, co všechno je špatně, každý to dobře víme. To co se tady ale snažím říct je to, že každý máme na něco talent, každý jsme obdařeni schopnostmi tvořit, proto se snažme vytvářet kolem sebe pozitivní věci a nenechme se tímto světem uvést do transu, v kterém většina lidí pouze jí, vykonává fyziologické potřeby a spí. Mocní toho světa (tedy i Ďábel) by chtěli mít z nás bezduché zombie, které drží "hubu a krok". Ale Bůh nás nepovolal k tomu, abychom byli chudáčci a nechali si tímto světem diktovat co si máme myslet, co si máme oblékat, koho máme volit, jak nakládat s volným časem, atd. .... Máme vlastní mozek, tak ho používejme a vykašleme se na ten odpad, kterým tento svět krmí lidi. Takže si všimněte, že v tomto světe se mladým lidem bere potenciál, pokud se neodebere během mládí, tak se o to postará "život", který z člověka vycucá i tu poslední touhu něco vytvářet. Myslím si, že věci jak hudba, zahradničení, věda, sport, umění nejsou jenom záležitostí volného času, je to několik způsobů, jak může člověk uvést v "život" to co dostal od Boha, schopnost tvořit. Všimněme si, že tohle chce většině mladým lidem ďábel vzít a případně to použít proti nim. Ekonomickým tlakem je spoustě talentovaným lidem zabráněno, aby se dále rozvíjeli a pokud je jim to dopřáno, tak jen proto aby z nich zaměstnavatel sedřel kůži a jakoukoliv špetku volného času, který by mohli věnovat dalším Božím věcem, například rodině. Věřím, že tento kurz nám všem pomůže zvrátit Boží zásah v našich životech. Bez Boha bychom víceméně skončili jako ta bezduchá zombie, otrok je otrok, ať už se honí za kariérou, nebo se snaží jen přežít ze dne na den...

Takže ať už si každý myslíme o sobě cokoliv, nikdo sice není dokonalý, ale každý máme od Boha danou schopnost tvořit, tak se každý můžeme zamyslet sám nad sebou, co bych si přál v životě dělat, jak bych mohl začít vytvářet pozitivní věci kolem sebe. Pokud nevíte, můžete se rozhlídnout v církvi, je pořád spousta věcí, s kterými je potřeba pomoct. I kdyby to bylo "jen" povídání si s lidmi v církvi a zájem o ně, i to je nepostradatelná "služba" v církvi. Církev je tělo a pokud nebude mít i jiné orgány, které sice nejsou vidět ale jsou neméně důležité, tak brzy chcípne. 

Čas na této Zemi plyne rychle, rozhodněte se, čemu ho chcete věnovat. Neříkám, že musíme být nonstop v církvi, ale věčným vysedáváním u facebooku a hraním bezduchých počítačových her po nás na této Zemi nic nezůstane a pak je úplně jedno, že jsme existovali...
 
Jakub a Honza